Türkiye'de Elektronik Sigara Perakende Satışı

Yazar Buhar Adam 19/04/2019 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Pod Elektronik Sigara İncelemeleri,

Türkiye'de Elektronik Sigara Perakende Satışı

Tüm dünya ülkeleri gibi Türkiyede de elektronik sigara kullanıcısı her geçen artıyor. Hızlarak süren bu artışın sebebi geleneksel tütünlü sigarayı (yakılarak içilen dumanlı sigara) bıraktırma da en etkili sonuçları veren yeni ve her geçen gün Smok, Vaporesso, Justfoog, Eleaf gibi işin başını çeken büyük firmaların da başaralı ve geliştirilerek sunulan e sigara modelleri her geçen sene sonunda daha kullanışlı, güvenli ve ergonamik bir hal almaya başlıyor. Elektronik Sigara'ya başlamak için gerekli olan malzemeler şunlardır. Elektronik sigara seti ( Pil veya pilli atomizeri dahili veya çıkarlabilir başlangıç setleri veya elektronik sigara mod alınarak kendi setini oluşturmak isteyenlere özel seçenekler. Sadece likit satın alınarak başlanan hepsi bir arada satılan başlangıç kitleri ve buna benzer olarak daha düşük watt çıkışına sahip MTL yani gerçek sigara içim deneyimi sunan POD sistem elektronik sigara kitleridir.

Türkiye'de en çok tercih edilen elektronik sigara markası elektronik sigara likitci ve buhar adam sitelerimizde de satış rakamlarına bakılacak olursa Smok markası diyebiliriz. Smok markasının coil performansındaki likit lezzet sunumu son derece başarılıdır ve bu nedenle cihazları en çok tercih edilen elektronik sigara cihazlarıdır. Çok bozulmaz sağlam ürünlerdir ama cihaz modu menüsü Vaporesso marka elektronik sigara modellere göre çok zayıf kalmaktadır. 

Smok markasından başladık örnek olarak devam edelim isterseniz... Çok da sevmem ürünleri ama ekmek yiyoruz adamlarda başarılı yani :)

Smok AL85 tek harici pilli kiti ve Alien Kit elektronik sigara modelleri ile Türkiye'de satış rekorları kırmıştır. Öyle ki her 5 kişiden birinde bu cihazı görmek mümkündü.

Smok V8 Kit kalem tipi elektronik sigara bu model Eleaf Just S Stick Kit ile beraber en çok tercih edilen kalem tipinde elektronik sigaralardı.

Vaporesso Revenger,  Smok alien Kit ile birlikte en çok satışı yapılan çift pilli elektronik sigara olma özelliğine sahip Vaporesso markasının amiral gemisi ve Revenger serisinin ilk ürünü olan Revenger 220W Kit elekronik sigara emsallerine oranla çok daha kaliteli malzeme tutarlı çıkış gücü GT8 gibi performansı çok iyi coil ürünleri ve Smok Coilleri ile uyumlu çalışması nedeniyle çok ercih edilen bir model olmuştur.

Pod Sistem Elektronik Sigara Olarak en çok tercih edilen modellerden bahsedecek olursak ilk sırayı fiyat performansı ve ergonamisi ile hiç şüphesiz Justfog Minifit alır. Arkasından daha kapsamlı ve kaliteli olan Aspire Breeze serisi AIO kit Pod Kit sistemler ve Smok Nord ve Novo modelleri ile birlikte tabiki Vaporesso NEXUS ilkt tercih edilen POD Kit modellerin başında gelir.

Buhar Adam olarak cihaz modeli tasarımı boyutu vs çok dikkate alınmayarak ilk MTL Kit tavsiyesi olarak Justfog Q16 Kit elektronik Sigara MTL içime 1.2 ve 1.6 coil seçenekleri ile en iyi performansı sunan Nautilus 2 ve Nautilus 2s Tank modelleri ile beraber tercih edilebilecek gerçek sigara içim keyfini zengin aroma ve buhar performansı ile sunan yegane ürünlerdir.

Yorum Yap