Tütünlü Sigarayı Bırakmada Elektronik Sigaranın Önemi

Yazar Buhar Adam 14/11/2017 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,

Tütünlü Sigarayı Bırakmada Elektronik Sigaranın Önemi

Yılın araştırma çalışması olarak görülen kanıt çalışması, elektronik sigarayı bırakma yöntemleri arasında en çok rabet görülen nedir ana konulu yapılan araştırma anketinden çıkan sonuçlar gösteriyorki elektronik sigara tütünlü sigarayı bırakmada kesinlikle başrol oyuncusu konumunda görünüyor. Tennessee eyaleti tarafından Hastalık Kontrolü ve Korunma Merkezleri (CDC) ile yapılan bir ankette toplanan verilerden elde edilmiştir . Anket, Tennessee'de sigara içenlerin sorularını sordu.

Anket sonuçları henüz yayınlanmamış olsa da Amerikan Halk Sağlığı Derneği (APHA) yıllık toplantısında sunuldu. Tennessee Sağlık Bakanlığı için araştırmacılar tarafından yapıldı. Yapılan bu araştırma sonuçlarına California-San Diego Üniversitesinden de destek geldi.

Türkiyede de elektronik sigara cihazları kullanımı da bir hayli yaygınlaşmaya başladı.Tercih edenlerin çoğu da bilgili kültürlü insanlar olması dikkat çekiyor.Sağlık açısından her ne kadar asılsız abartılı haberler olsa da kullancılar pek oralı değil gibi görünüyor ve çevemizde görüyoruz ki e-sigara sayesinde tütünlü sigaradan kurtulmuş bir çok insan var.Siz de bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Yorum Yap