Atomizer Tankı Temizlemenin 5 Farklı Yolu

Yazar Buhar Adam 15/11/2017 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,

Atomizer Tankı Temizlemenin 5 Farklı Yolu

Zaman içerisinde kirlenen ve oksitlenen atomizer tankınızı kullanmaya devam ederseniz bu içim kalitenizi düşürecektir. Zamanla aroma lezzetinin önüne geçen koku ve tad bozucu bu pis tabakayı temizlemenin 5 aşamasından bahsedeceğimiz yazımızda ilk olarak olarak bilmemiz gereken bobin kafasının değiştirilmesi temizlik anlamına gelmiyor komple temizlik ilk günkü kullanım kalitesini yakalamak için şart diyebiliriz.

1-) Standar Temizleme Yönetemi

Herkesin çoğunlukla kullanmış olduğu atomizer tankını olabildiğince parçalara ayırarak her parçayı ayrı ayrı temizleme yönetimi.Burada önemli olan püf nokta tankınızı parlaa ayırırken çok dikkat etmeniz kalıcı hasar ve kırılma durumlarından kaçınarak hareket etmenizdir. Önerimiz bir porselen bardağın içerisine yarısını dolduracak kadar su ile doldurun. Fincandaki suyunuzu 2 dakika kadar mikrodalga fırında bekletin bu arada parçalara ayırmış olduğunuz tankınızın her parçasını lavoboda suya tutarak temizleyin. 2 dakika mikrodalgada ısınan su dolu bardağınızı çıkarın suyun içerisine lavoboda önceden durulamış olduğunuz demonte atomzizer parçalarını içerisine bırakın. Bardağın içerisindeki su iyice soğuyana kadar bekleyin ve sonrasında parçaları çıkarıp tekrar lavobo açık suyun altında durulayın. Atomizeriniz hazır durumda şimdi son kısım kurulama kısmındayız. Kağıt havlu kullanarak her parçanın ayrı ayrı tamamen kuru olduğundan emin olana kadar kurulayın beklemeniz gerekiyorsa biraz bekletin.Bir fön makinasından yardım alabilirsiniz fakat çok sıcak havada uzun süre tutmanız tankınıza zarar verebilir. Temizlik esnasında yumusak diş fırçası kullanabilirsiniz oldukça faydalı olabilir.

2-) PG / VG Yardımı İle Temizleme

Tankını normal su ile temizlemek istemeyenlerin kullanmış olduğu bu yöntemde temizlenmek istenen tank propilen glikole batırılıyor.Bir kaba PG ve VG konularak içerisine konulan tank temizleniyor fakat bu yöntimin son aşaması durulama kısmı biraz zahmetli olabilir çünkü sıvı biraz yoğun ve yapışkan hal alabiliyor.Daha çok eski aromatik tadı daha önce likitlerinde kullanan e sigara kullanıcıların eski tadlardan kurtulmak için kullandıkları bu yöntem en başarılı tad giderme yöntemlrinden biri diyebiliriz.

3-) Sirke, kabartma tozu ve etanol

Sirke oldukça asitli bir temizlik maddesidir, ancak kokusunu kalıcı olarak önlemek için iyice durulanmalıdır.
Pişirme soda yine tanklar tekrar pırıl pırıl almak için kullanılabilecek iyi bir temizlik maddesidir.
Etanol , diğer bir deyişle tahıl alkolü, temizleme için bir diğer son derece etkili maddedir. Bunun İzopropil alkolle karışmamasını sağlayın. Bu şeylerin çoğunu yerel içki mağazasında bulabilirsiniz.
Bazı yayınlar biraz sabun veya limon suyu yerine biraz su kullanmayı tercih eder. Bu maddelerin hepsini iyice duruladıktan sonra, cildinizi temizlemek için oldukça önemlidir.

4-) Ultrasonik temizleyici

Bu işi ciddiye alan arkadaşlar için kurtarıcı bir makina durumunda kullanılan ultrasonik temizleyicileri daha çok takı ve mecevher temizlemelerden tanıyoruz.Böyle bir cihaz alırsanız size tavsiyemiz 5 dakika zaman sınırlamalı basit bir cihaz işinizi fazlasıyla görecektir.

5-) Tanklar Çöpe

Bu yukarıda saymış olduğumuz yöntemler bir işe yaramadı diyorsanız hala eski tadları alıyorum tortularıda temizleyemedim performans eskisi gibi diyorsanız yapılacak tek şey çöpe atıp yenisini almak sanırım. Tabi bir de parası bol olan insanlar var zamanım yok uğraşamam diyen kişiler ilk 4 aşamaya hiç bakmasın bile bilgi kirliliği olacaktır.Sonuç olarak elektronik sigara cihazlarınız da zaman içerisinde eski performansını yitiritiriyor kullanım kalitesi düşüyor bu sorunların başını çeken atomizer coil temizleme yöntemlerinden size uygun olanı seçerek aylık periyotlarla temizlik yapılmalı yoksa eski tadlar aromalar tankınıza yapışacak ve kalite devamlı bozulacaktır.

 

Yorum Yap