Atomizer Bobin Sarımı

Yazar Buhar Adam 30/11/2017 0 Yorumlar E Sigara Blog Yayınları,Videolar,E Sigara Yedek Parça Blog,

Aromizer Bobin Sarımı Hakkında Püf Noktalar

 Bobin Sarımı, Elektronik Sigara Bobin tel sarımı ve pamuk sarımı işlemleri için daha önce hiç tecrübesi olmayanlar ve daha fazla bilgi isteyenlerin işine yarayacak teknik bilgileri toplayalım istedik. Her hafta tek kullanımlık hazır bobin satın almak istemeyelerin bu yöntemi iyice öğrenmesi hayat kurtarıcı olabilir. Kademe kademe gidecek olursak ilk önce ihyiyacımız olan parça ve donanımları listeleyelim.

İhtiyacımız olacak parçalar

Direnç telleri - kanthal, paslanmaz çelik, nikel, nikrom vb.
Yıkama bıçakları - küçük alanlarda kesebilen tel kesici
Cımbızlar - tercihen seramik uçlu, titreşen bobinlerinizi sıkıştırmak için
Küçük metal çubuk - küçük bir tornavida veya sargı aracı
Organik pamuk - hangisini tercih ederseniz seçin
Makas - pamuklarınızı düzeltmek için

Mikro ve makro bobinler, en eski ve en yaygın bobin yapılarından bazılarıdır. Tek bir tel parçası alarak ve tornavida, matkap ucu veya bobin jiginin etrafına sararak oluşturulurlar. Mikro ve makro sargı arasındaki fark bobinin iç çapıdır. Bu kadar basit.

Direkt olarak atomizörünüzün sondaj deliklerine giden bobinin bölümüne kurşun adı verilir .

Mikro - Bir mikro bobin yapısı, 1-2 mm'lik bir iç çapa sahip bir bobindir.

Makro - Bir makro bobin yapısı, 2 mm'den büyük bir iç çapa sahip bir bobindir.

Bobinin iç çapı ne kadar büyük olursa direnci de o kadar yüksek olur ve tersi de geçerlidir. Aynı şekilde, kullanılan tel kalınlığı ne kadar kalın olursa direnç o kadar düşük olur. İlk birkaç bobin yapınız için bazı 26 veya 28 gauge kanthal kullanmanızı öneririz.

İsteğe bağlı lazım olabilecek parçalar

Bir ohm okuyucu - ya da doğru bir şekilde direnç tespit eden bir mod
Bir bobin jig - hayatınızı biraz daha kolaylaştırabilir
İkinci bir damlalık - bu bobinleri inşa ederken lekelenmene, aptalca

 

Bu, iki tel sarmalın bir matkapla bükülmüş bir tel haline getirilmesiyle veya elle döndürüldüğünde. Son olarak, bükülmüş kabloyu alın ve normal makro bobinlerinizi onunla inşa etmeye devam edin.

Bükülmüş tel, direnci önemli ölçüde düşürmeden yüzey alanını arttırmanın özgün yoluydu. Bu lezzet üzerinde pozitif bir etkiye sahiptir ve claptonlardan daha kolay oluşturulabilir.

irçok bobin yapımında iki bobin diye bilinen bir değil iki bobin bulunduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Çift bobin yapıları açıkça bobinlerden daha fazla buhar oluşturuyor. Çift bobin yaparken, her iki bobinin de doğru şekilde ısınmasını sağlamak için boyut ve formda özdeş olması zorunludur.

İki özdeş bobin ile direnç, her bobin direncinin tam yarısı olmalıdır. Başka bir deyişle, iki 0,6 ohm bobin kullanan bir çift bobin yaparsanız, yapınız 0.3 ohm olmalıdır. Bu bobinlerden birini çıkarırsanız direnişiniz 0,6 ohm'a kadar çıkacaktır.

Bobin Sarım Videosu 1

 

Atomizer Tel Sarım Videosu 1

 

Yorum Yap